Nejčastější otázky a odpovědi

 • Pro jak staré děti je kurz určen? Jsem v 30. týdnu těhotenství.

Více než polovinu účastníků kurzů tvoří těhotné s jejich partnery. Ze zkušenosti víme, že nastávající rodiče nasávají nové informace doslova jako houba. Stejně jako oni si můžete vytvořit náskok a v období očekávání se v klidu připravovat na příchod miminka, tedy v době, kdy ještě nemáte zafixované nevhodné návyky a teprve si utváříte představu o nové roli rodiče. Ideálně je kurz absolvovat mezi 6. a 8. měsícem těhotenství a s miminkem od narození do cca 4. měsíce věku. Kurzu se účastní i babičky 🙂

 • Už jsem byla na jiném kurzu přípravy k porodu a šestinedělí, myslím, že se tu nedovím nic nového. V čem je tenhle kurz jiný?

Tento kurz je jiný v tom, že klade důraz na péči o dítě. Klasické předporodní kurzy se tomu tématu věnují jen sporadicky. Poslechněte si názory ostatních maminek:

„Kurz mi určitě pomohl se uklidnit, že to zvládneme a že pokud se my budeme správně snažit, miminko nám to oplatí tím, že mu pomůžeme, aby se i ono mohlo v rámci svých možností správně snažit nám pomáhat. Kurz nám ukázal jak správně s novorozencem zacházet, na co si dávat pozor. Shodli jsme se s manželem, že pro nás byl kurz přínosem. Teorie je fajn, ale praktický nácvik je mnohem víc.“

- Kristýna

„Pro mě jsou informace z kurzu informacemi nad zlato! Kurz bych určitě doporučila úplně každému, kdo přijde do styku s miminkem.”

- Pavla

 • V kurzu jsou i tatínci nebo jsou tam jen samé ženy?

V kurzu míváme spoustu skvělých tatínků. Kurz není určen pouze pro ženy. Je tu pro všechny, kteří nechtějí nic podcenit a mít se spolu dobře.

 • Budete mi říkat, jak s dítětem nepřirozeně manipulovat a přehnaně ho stimulovat celý den? Je tohle nějaká nová přehnaná alternativní výchova dítěte?

Ne, tohle není žádná alternativní výchova dítěte. Dochází zde k souladu s názory České pediatrické společnosti. Tento komplexní systém zahrnuje jak naslouchání intuici a citu, tak kvalitní znalost zákonitostí vývoje dítěte a jeho potřeb. Pomáhá nejen zlepšit zdraví miminka, ale také vytvořit pohodovou rodinu, která se rozrostla o nového člena. 🙂 Děti jsou pomocí BejbyKurzu spokojené, spolupracují, dobře se vyvíjí a prospívají.

 • Můj partner na tohle moc není. Rád by mi s dítětem pomáhal, ale svým specificky mužským způsobem. Nebude to na škodu?

Nebude. Péče tatínků je vždy trochu jiná. Což neznamená, že je špatná. Vzhledem k tomu, že matka s dítětem tráví daleko víc času, pak i její zručnost a schopnost vycítit potřeby dítěte je na vyšší úrovni. Není to však důvod k tomu, aby byl otec dítěte od péče odháněn. Pokud má zájem se péče účastnit, citlivě a příkladem mu můžete postupně ukazovat, jak to děláte vy. A dávat mu více prostoru k budování vzájemné vazby 🙂

 • Je možné si kurz koupit jen pro jednu osobu?

Ne, není. Kurz v ceně 1600 Kč vč. dph platí pro 2 dospělé osoby, kdy jedna z nich je těhotná nebo pro 2 dospělé osoby a 1 dítě.

 • Co si mám vzít s sebou na kurz?

Pokud jste těhotná, stačí si vzít na sebe pohodlné volnější oblečení, sešit na poznámky a psací potřeby. Pokud máte malé miminko, vemte mu s sebou 2 bavlněné pleny, jednorázovou podložku a oblíbenou hračku.

 • Jaká je organizace kurzu?

Kurz probíhá jako pětihodinová lekce. V polovině je půlhodinová přestávka. V průběhu lekce můžete dítětem sedět, stát či chodit, přebalovat, kojit, ...podle aktuálních potřeb dítěte. Občerstvení lze zakoupit v restauraci vedle školicí místnosti v prostorách baby centra.

 • Je součástí kurzu nějaká skupinová práce? Budu se potkávat s dalšími rodiči?

Součástí bonusů je přístup do soukromé skupiny na Facebooku. Pokud se rozhodnete spojit s dalšími rodiči (živě nebo online), je to na vás a my to podporujeme. Víme, že každému vyhovuje něco jiného. Někdo potřebuje sdílet, jiný si tím chce projít sám. Sdílení a spojování se s dalšími rodiči skrze online prostředí e-knihy a soukromou skupinu na Facebooku je ve vašich rukou. Je to možnost, ne povinnost.

 • Kdy se dostanu k bonusům?

Po skončení kurzu vám pošleme e-mail, kde dostanete přístupové údaje do členského prostředí. Tam najdete e-knihu, audio, videa a přístup do uzavřené skupiny na Facebooku. Od té chvíle budete mít ke všemu přístup.

 • Můžu si koupit jenom samotný kurz bez bonusů?

Ne. Jediná možnost je investovat do celého BejbyKurzu 0-4.

 • Přispívají na kurz zdravotní pojišťovny?

Na možnost příspěvku se informujte přímo u své zdravotní pojišťovny.

 • Mám obavy, že tak dlouho s dítětem na kurzu nezvládneme. Lze kurz absolvovat individuálně?

Chápeme vaše obavy. Ano, kurz je možné absolvovat individuálně po předchozí domluvě.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Rádi vám odpovíme.

Chci se zeptat