Nejčastější otázky a odpovědi

 • Pro jak staré děti je kurz určen? Jsem v 30. týdnu těhotenství.

Více než polovinu účastníků kurzů tvoří těhotné s jejich partnery. Ze zkušenosti víme, že nastávající rodiče nasávají nové informace doslova jako houba. Stejně jako oni si můžete vytvořit náskok a v období očekávání se v klidu připravovat na příchod miminka, tedy v době, kdy ještě nemáte zafixované nevhodné návyky a teprve si utváříte představu o nové roli rodiče. Ideálně je kurz absolvovat mezi 6. a 8. měsícem těhotenství a s miminkem od narození do cca 4. měsíce věku. Kurzu se účastní i babičky :)

 • Už jsem byla na jiném kurzu přípravy k porodu a šestinedělí, myslím, že se tu nedovím nic nového. V čem je tenhle kurz jiný?

Tento kurz je jiný v tom, že klade důraz na péči o dítě. Klasické předporodní kurzy se tomu tématu věnují jen sporadicky. Poslechněte si názory ostatních maminek:

„Kurz mi určitě pomohl se uklidnit, že to zvládneme a že pokud se my budeme správně snažit, miminko nám to oplatí tím, že mu pomůžeme, aby se i ono mohlo v rámci svých možností správně snažit nám pomáhat. Kurz nám ukázal jak správně s novorozencem zacházet, na co si dávat pozor. Shodli jsme se s manželem, že pro nás byl kurz přínosem. Teorie je fajn, ale praktický nácvik je mnohem víc.“

- Kristýna

„Pro mě jsou informace z kurzu informacemi nad zlato! Kurz bych určitě doporučila úplně každému, kdo přijde do styku s miminkem.”

- Pavla

 • V kurzu jsou i tatínci nebo jsou tam jen samé ženy?

V kurzu míváme spoustu skvělých tatínků. Kurz není určen pouze pro ženy. Je tu pro všechny, kteří nechtějí nic podcenit a mít se spolu dobře.

 • Budete mi říkat, jak s dítětem nepřirozeně manipulovat a přehnaně ho stimulovat celý den? Je tohle nějaká nová přehnaná alternativní výchova dítěte?

Ne, tohle není žádná alternativní výchova dítěte. Dochází zde k souladu s názory České pediatrické společnosti. Tento komplexní systém zahrnuje jak naslouchání intuici a citu, tak kvalitní znalost zákonitostí vývoje dítěte a jeho potřeb. Pomáhá nejen zlepšit zdraví miminka, ale také vytvořit pohodovou rodinu, která se rozrostla o nového člena. :) Děti jsou pomocí BejbyKurzu spokojené, spolupracují, dobře se vyvíjí a prospívají.

 • Můj partner na tohle moc není. Rád by mi s dítětem pomáhal, ale svým specificky mužským způsobem. Nebude to na škodu?

Nebude. Péče tatínků je vždy trochu jiná. Což neznamená, že je špatná. Vzhledem k tomu, že matka s dítětem tráví daleko víc času, pak i její zručnost a schopnost vycítit potřeby dítěte je na vyšší úrovni. Není to však důvod k tomu, aby byl otec dítěte od péče odháněn. Pokud má zájem se péče účastnit, citlivě a příkladem mu můžete postupně ukazovat, jak to děláte vy. A dávat mu více prostoru k budování vzájemné vazby :)

 • Je možné si kurz koupit jen pro jednu osobu?

Ne, není. Kurz v ceně 1600 Kč vč. dph platí pro 2 dospělé osoby, kdy jedna z nich je těhotná nebo pro 2 dospělé osoby a 1 dítě.

 • Co si mám vzít s sebou na kurz?

Pokud jste těhotná, stačí si vzít na sebe pohodlné volnější oblečení, sešit na poznámky a psací potřeby. Pokud máte malé miminko, vemte mu s sebou 2 bavlněné pleny, jednorázovou podložku a oblíbenou hračku.

 • Jaká je organizace kurzu?

Kurz probíhá jako pětihodinová lekce. V polovině je půlhodinová přestávka. V průběhu lekce můžete dítětem sedět, stát či chodit, přebalovat, kojit, ...podle aktuálních potřeb dítěte. Občerstvení lze zakoupit v restauraci vedle školicí místnosti v prostorách baby centra.

 • Je součástí kurzu nějaká skupinová práce? Budu se potkávat s dalšími rodiči?

Součástí bonusů je přístup do soukromé skupiny na Facebooku. Pokud se rozhodnete spojit s dalšími rodiči (živě nebo online), je to na vás a my to podporujeme. Víme, že každému vyhovuje něco jiného. Někdo potřebuje sdílet, jiný si tím chce projít sám. Sdílení a spojování se s dalšími rodiči skrze online prostředí e-knihy a soukromou skupinu na Facebooku je ve vašich rukou. Je to možnost, ne povinnost.

 • Kdy se dostanu k bonusům?

Po skončení kurzu vám pošleme e-mail, kde dostanete přístupové údaje do členského prostředí. Tam najdete e-knihu, audio, videa a přístup do uzavřené skupiny na Facebooku. Od té chvíle budete mít ke všemu přístup.

 • Můžu si koupit jenom samotný kurz bez bonusů?

Ne. Jediná možnost je investovat do celého BejbyKurzu 0-4.

 • Přispívají na kurz zdravotní pojišťovny?

Na možnost příspěvku se informujte přímo u své zdravotní pojišťovny.

 • Mám obavy, že tak dlouho s dítětem na kurzu nezvládneme. Lze kurz absolvovat individuálně?

Chápeme vaše obavy. Ano, kurz je možné absolvovat individuálně po předchozí domluvě.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Rádi vám odpovíme.