NA CO MYSLÍ NASTÁVAJÍCÍ MÁMA – VIDEO

adult-18604_640

Už brzo budu máma! Jupí. Už se nemůžu dočkat, až se mimčo narodí. Všechno mám nachystané. Tašku do porodnice, výbavičku, kočárek, plínky,…. Vím, jak u porodu dýchat, jak to bude probíhat. Trochu se bojím. Ale to je asi normální.

Jaká budu máma? Budu to s miminkem umět? Budu správně rozumět tomu, co mi říká? Jak to dělají ostatní mámy? Kámoška Jarka má ročního kluka a stále ještě nenašla recept na šťastné mateřství… Té se radši na rady ptát nebudu:)

Co když to není tak samozřejmé – být mámou? Proč se mi svírá žaludek při představě, že ho budu muset nějak zvednout, přenést, obléct a nic mu neulomit? Koupání si radši ani nechci představovat.

Uáá…

Nemůžu tomu maličkému nějak ublížit? Koho se zeptám, když si nebudu vědět rady?

Potřebovala bych nějaký manuál. Ale kde ho vzít?

Pokud přemýšlíte nad podobnými otázkami, pak jste tady správně.

Jestli vás to uklidní, já jsem na tom byla úplně stejně jako vy.

V těhotenství jsem měla několik knih o tom, jak se starat o dítě. Byly to takové ty, kde je asi polovina věnovaná průběhu těhotenství a druhá polovina péči o dítě a dětským nemocem. Musím se přiznat, že číst o průběhu těhotenství mi nevadilo. Když jsem ale otevřela stránku o tom, jak pečovat o dítě, sevřel se mi žaludek a radši jsem to zase rychle zavřela.

Přece na tohle žádné rady nepotřebuju! Bude to hodné miminko a nevím, proč právě mě by to s ním nemělo jít skvěle.

Takhle jsem se utěšovala. Vnitřní pocit nejistoty, mé podvědomí, jak tušíte, mi napovídalo, že to tak skvělé nebude.

A jak to pak dopadlo? Jaká jsem byla máma? Byl můj syn hodné a spokojené miminko?

To se dovíte v tomto videu.

Pokud to vy chcete dělat jinak. Pokud chcete předcházet potížím, jaké jsem měla já se svým synem. Pokud to s ním chcete umět skvěle a zároveň vědět, že to děláte dobře, rovnou přejděte sem na tuhle stránku.

MUDr. Veronika Študlarová
S láskou se věnuje péči o zdraví dětí. Je žena, matka a lékařka. Vytvořila vzdělávací program pro rodiče. Je autorka knihy 7 rad jak zatočit s bolestí bříška . Pořádá kurzy a živá setkání . Domnívá se, že kvalitní příprava a vzdělání rodičů nejen v péči o dítě, ale i komplexním pohledu na celou rodinu, je základním předpokladem jejího dobrého fungování a zdraví. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře