JEDNODUCHÝ SPOLEČNÝ ZÁKLAD

Před začátkem kursu jsem měla pochybnosti. Po přečtení knihy Něžná náruč rodičů jsem si říkala, že je to zbytečně mnoho informací. Že je nejsem schopna pochopit a že mi pouze psaný návod jak s miminkem zacházet bere radost z chování miminka – říkala jsem si, že jistě dělám něco špatně a miminku tak vlastně ubližuji. Teprve tento kurz mi názorně ukázal, že všechny informace, které na mě v knize působily složitě, mají vlastně jednoduchý společný základ a když se ho novopečená maminka včas naučí a zafixuje, nečiní jí správná manipulace s miminkem problémy.

Kurs mi pomohl v tom, vyzkoušet si správné zacházení s dítětem pod dozorem zkušené lektorky. Na vlastní oči jsem se mohla přesvědčit, že se mé dítě v ruce zkušené lékařky cítí spokojené a vesele se směje. Na závěr kurzu vždy spokojeně usnulo hlubokým spánkem.

Rozhodně bych kurz doporučila nastávajícím maminkám a maminkám novorozených dětí. Já se o metodě bohužel dozvěděla pozdě, takže jsem měla již zafixované špatné zacházení s dítětem. Musíme cvičit Vojtovku kvůli chybnému pasení koníčků se zaťatými pěstičkami a já si kladu otázku, zda bychom se tomu nevyhnuli, kdybych si metodu správného zacházení s miminkem osvojila včas.

- Hanka Brožková, září 2014