TEORIE JE FAJN, ALE PRAKTICKÝ NÁCVIK MNOHEM VÍC

Měla/i jsme celkem velké pochybnosti o tom, jak vůbec zacházet s naším miminkem až se narodí, jak ho zvednout a nic mu "neulomit", což je asi u prvního dítěte tak nějak běžné. Kurz mi určitě pomohl se uklidnit, že to zvládneme a že pokud se my budeme správně snažit, miminko nám to oplatí tím, že mu pomůžeme, aby se i ono mohlo v rámci svých možností správně snažit nám pomáhat.

Kurz nám ukázal jak správně s novorozencem zacházet, na co si dávat pozor. Shodli jsme se s manželem, že pro nás byl kurz přínosem, hlavně to opravdové nacvičování bylo hodně důležité. Bylo super, že jsme si mohli reálně vyzkoušet např. ukládání a vyndávání ze sedačky apod.

Když jsme teď byli kupovat autosedačku, chápala jsem, proč nám prodavačka zdůrazňuje, že je v té a té dobrý vnitřek, protože miminku drží hlavičku v předklonu s bradičkou směrem k hrudníčku. Zároveň zas musím zopakovat, že teorie je fajn, ale praktický nácvik je mnohem víc.

Kurz bych doporučila všem nastávajícím rodičům i prarodičům, kteří mají obavy z toho, jak správně zacházet s novorozencem, kteří se chtějí dozvědět nové poznatky v zacházení s dítětem a kteří se potřebují uklidnit, že to zvládnou :) Určitě bych ho doporučila všem nastávajícím rodičům, kteří ještě nemají žádné dítě a tudíž ani žádné "špatné" návyky. Přišlo mi třeba, že nám mladším šel nácvik možná o něco lépe, protože jsme vůbec nevěděli, jak s miminkem zacházet. U babiček mám pocit, je to horší v tom, že nás už nějak nosili. Ukazovala jsem vše mamce. Je z toho ještě nervóznější než já, že jsou to úplně jiné věci, než které je učili dřív.

- Kristýna Šimák-Líbalová, listopad 2014