BYLO FAJN, ŽE JSME SI VŠE MOHLI V KLIDU VYZKOUŠET NA PANENKÁCH

Je mou povinností Vám upřímně poděkovat za váš kurz, který se mi opravdu líbil. Původně jsem měla vyhlédnutý jiný kurz, který dohromady obsahoval asi 9 či 12 lekcí a součástí kurzu byla nejdříve ukázková hodina zdarma, kam jste se mohla přijít podívat a podle toho se rozhodnout, zda do kurzu vstoupíte či nikoliv. Můj fajn gynekolog mi řekl, že je to zcela na mě, na jaký kurz chci jít, ale on, že by doporučoval pouze 5 lekcí, kde se shrne to nejpodstatnější, protože nakonec ve finále budu ráda, že mám zavřít oči a tlačit a na nějaké poučky si stejně v tu chvíli nevzpomenu:-) Také hovořil o tom, že v dlouhodobějších kurzech se pak maminky učí i takové nesmysly jako je např. přední a zadní mléko, a že mu zkrátka přijde, že jsou pak maminky hodně zahlcené zbytečnými informacemi, které pro ně nejsou téměř podstatné. Jeho slova se mi jenom potvrdila :-)

Na původní kurz, který jsem měla vyhlédnutý jsem se nepřihlásila a ani nešla na ukázkovou hodinu. Odradila mě nakonec cena, a pak také to, že paní, která kurz vedla neměla žádné zdravotnické vzdělání, a pak také, že se v kurzu mělo učit něco o mystickém porodu a tak dále... Mě sice zajímají duchovní a esoterické věci, ale v tomto případě jsem chtěla stát pevně nohama na zemi :-)

Kdybych měla shrnout Váš kurz, tak první co považuji za pozitivní bylo to, že jsme byli malá skupinka, celkem 5 lidí, takže bylo fajn, že jsme si vše mohli v klidu vyzkoušet na panenkách, a že jste měla tím pádem čas nás opravovat a věnovat se každému jednotlivci. Dále vyzdvihuji to, že jste se v kurzu zaměřila i na první pomoc. V těch 5 ti hodinách bylo shrnuto opravdu to základní a důležité, co mě zajímalo a v čem jsem měla před kurzem obavy, jsou to ty klasické obavy, jestli to vše zvládnu? Neublížim miminku? Oceňuji i to, že jste nás nezatěžovala samotným porodem, fázemi porodu, dýcháním a nějakým strašením a poučkami, protože těch informací, které jste nám poskytla bylo až až a zatěžovat se ještě samotným porodem, tak to už bych opravdu měla hlavu jak pátrací balón :-) Myslím si, že i věrohodně působí na maminky to, že jste vystudovaná lékařka, a proto nevaříte z vody. To mohu říci dle vlastního názoru, i když samozřejmě neposuzuji lidi podle titulu, ale podle charakteru a vystupování, ale vážně si myslím, že tyto kurzy by měli vést kvalifikovaní lidé a ne někdo, kdo se k tomu jen tak nachomýtnul a ještě si myslí, že snědl veškerou moudrost světa.

Je vidět, že vás tato práce baví, že se pro maminky snažíte dělat maximum, v ceně byla i skripta a e-kniha a jste ochotná. Váš kurz splnil mé očekávání a i přesto, že jsem zdravotní sestřička ( 5 let jsem pracovala na urologii v Č.B.), tak samozřejmě ty obavy jsou a mám tendenci se tak trochu podceňovat a někdy si říkám: proboha, jsi přece zdravotní sestra, ale je to úplně něco jiného, jiná věc než je obor urologie :-) ,ale snažím se nad tím moc nepřemýšlet, protože mám krásný průběh těhotenství, snažím se si porod nedramatizovat a myslím pozitivně i v tom, že si říkám, proč by tam ke mě měli být nepříjemní a zkrátka cítím, že to bude tak nějak v pohodě a v klidu, i když samozřejmě strach k tomu patří.

Přeji Vám jen to dobré, pokračujte v tom, co děláte, protože je to fajn, když se člověk najde v tom, co ho baví a snaží se být poctivý.

 - Lucie Braná, únor 2015