ZAČALA JSEM SI MATEŘSTVÍ UŽÍVAT

 „Před kurzem jsme neuměla miminko pořádně chytit. Měla jsem strach, že ho špatně držím, nevěděla jsem ani, jak ho přenést. A hlavně nám Pavlíček stále plakal, protože měl nadýmání. Celé noci proplakal a my z toho byli naprosto zoufalí, nevěděli jsme, co dělat. Plakala jsem já, plakal syn, naprosté vyčerpání. V porodnici ani na předporodním kurzu nám k péči o dítě nic neřekli a na internetu člověk nacházel různé protichůdné informace. Na kurz jsem čekala jak na smilování :)

Kurz byl pro nás úžasný. Už jsem se nebála malého držet, začala jsem si mateřství užívat, protože už jsem nebyla tak nejistá. Úžasná byla péřová zavinovačka, kterou jste nám doporučila - díky ní se nebál nosit ani tatínek. A hlavní přínos pro nás byl u bolesti břicha. Pečlivě jsme dělali masáže, nosili na tygříka, dávali na bříško, teplé pecky na bříško atd. a skvěle to pomohlo. Knížka úžasná! Nedá se říct, že by nadýmání ze dne na den úplně zmizelo, ale o 100 % lepší to rozhodně bylo. Teď už o nadýmání ani nevíme :)

Kurz i knihu bych určitě doporučila všem provorodičkám a maminkám, co se trápí s nadýmáním svých dětí. Je to rozhodně lepší než hledat na internetu, kde se píší dost často nesmysly. Já osobně jsem byla z brouzdání na internetu spíš zmatená a výsledek žádný. A navíc je čtení různých diskuzí zbytečný žrout času, který raději věnuji svému synovi."

- Barbora Benešová, červenec 2015