BejbyKurz je ucelený přístup k našim nejmenším. Pomáhá rodičům a dětem se spolu sžít. Pomáhá vyřešit každodenní potíže při péči o děti a upevnit jejich zdraví. Je to systém pro moderní rodiče, kteří nechtějí nic zanedbat a chtějí umožnit svým dětem ten nejlepší start do života.

Jen málokdo z nás tušil, jak velká změna nastane s příchodem prvního dítěte. Přístupy k dětem se liší a závisí na vzorech, jaké si odnášíme ze své rodiny, na vyzrálosti osobnosti, životní filosofii, předchozích zkušenostech. Většina rodičů do toho skočí rovnýma nohama a potíže řeší za pochodu. Někteří jsou příliš úzkostní a nesou na sobě tíhu zodpovědnosti, jako rodiče jsou nejistí.

Víte, jaký jste nebo budete rodič?

Rodič spoléhající na rozum...

Tento rodič se řídí určitými svými standardy a radami odborníků. Často  v sobě potlačuje cit a intuici. Mívá obavy, aby své dítě přílišnou péčí nerozmazlil. Když se mu s dítětem nedaří, přistupuje k němu podobně jako k problému, který je třeba řešit.

Rodič spoléhající na intuici...

Tento rodič se snaží řídit zejména svým citem a intuicí. Věří, že se obejde bez jakýchkoli rad a jde si svou vlastní cestou. Někdy však přeceňuje své schopnosti a zlehčuje reálná rizika zdraví a vývoje dítěte. Jak to dopadne, když člověk řídí auto sice s citem, ale bez znalosti základních pravidel silničního provozu?

Nevyrovnaný rodič...

Nevyrovnaní rodiče jsou nejistí a nerozhodní. Mají strach, že něco zkazí, že to nedělají správně a nesou na sobě tíhu zodpovědnosti, necítí se v roli rodiče dobře. Bývají odpojení od vlastní intuice, nejde jim komunikovat s dítětem. Snaží se dělat věci podle doporučení, a když se jim s dětmi nedaří, propadají zoufalství.

Našli jste se? Jestli ano, nevadí. Všechny tyto přístupy používáme proto, že jsme se nenaučili nic lepšího.

Vědomý rodič

Vědomý rodič se řídí jak citem, tak rozumem. Ví, že každé dítě se vždy nejvíc učí nápodobou. Proto se na sobě snaží pracovat a učit tak dítě 1) zdravému sebevědomí, empatii, partnerství a zodpovědnosti, 2) udržovat si fyzické i duševní zdraví, vnitřní motivaci a rozvíjet se, 3) štěstí.

Umí dítěti vytvořit bezpečný prostor k objevování a získávání vlastní zkušenosti a prostřednictvím společných zážitků si utvářet představu o lidech a o světě. Přemýšlíte, jak to udělat? Pak jste v BejbyKurzu na správném místě. Ukážeme vám, jak na to.

BejbyKurz je přístup k dětem i k sobě

Jeho základním předpokladem je naslouchání intuici a citu, kvalitní znalost zákonitostí vývoje dítěte a jeho potřeb, což se rodičům mnohonásobně vyplatí. „Pro mě jsou informace z kurzu informacemi nad zlato! Kurz bych určitě doporučila úplně každému, kdo přijde do styku s miminkem.” říká maminka z kurzu (další příběhy si přečtěte tady)

 

Pro jak staré děti BejbyKurz je a proč?

Stejně jako začneme určitým způsobem zacházet s miminkem a pečovat o něj hned po jeho narození, s BejbyKurzem můžeme také začít kdykoli. Jako jinde i zde platí: čím dřív, tím líp. Tedy nejlépe ještě před narozením dítěte, kdy ještě nemáme zafixované nevhodné návyky a kdy máme ještě dostatek času zamyslet se nad výchovou. Na dobrém začátku velice záleží. A na začátku můžeme nevhodnou péčí a zacházením nevědomě zasadit semínko problémů, které se může projevit hned, nebo až později, kdy je náprava delší a složitější.

A možná je snadnější začít bez již zažitých stereotypů, než se je později přeučovat. Ale i u dětí cca do 1 roku, se dá hodně udělat. Období prvního roku je obdobím nejmohutnějšího vývoje v životě člověka vůbec. Právě proto má tak obrovský význam po stránce tělesné, pohybové, psychické, sociání i emoční. A vytváří základy zdraví a spokojenosti po celý život.

Kdo za BejbyKurzem stojí

Veronika Študlarová

lékařka

S BejbyKurzem můžete začít hned teď a zdarma:

E-kniha o baby kolikách

Přečtěte si e-knihu Jak již za týden zmírnit bolesti bříška zdarma a ulevte svému dítěti.

Porodní plán a Výbava pro miminko

Stáhněte si e-knihu Výbava pro miminko a Průvodce porodním plánem zdarma.