3 ZÁSADY JAK UTIŠIT MIMINKO BEZ STRESU

baby-17369_1920Dnes se spolu podíváme na to, jak utišit neklidné dítě bez stresu a s rodičovským nadhledem.

Vím, že se tomu dá jen těžko věřit, jestli jste se s tím doteď trápili, vyzkoušeli všechno, a nic nezabralo.

Už jste z toho nejspíš pěkně unavení, stejně jako já dřív. Chápu to. Pro svoje dítě bych udělala cokoli, ale někdy jsem hledala ten pomyslný „čudlík OFF“, kterým by to šlo jednoduše vypnout. Později jsem přišla na jednu úžasnou věc.

Dřív jsem nevěděla, co dělat. Utěšování malého trvalo věčnost, malý plakal a já z toho byla ve stresu. Potřebovala jsem zjistit, jak to s malým dítětem zařídit, aby ho šlo uklidnit i bez toho tlačítka VYPNOUT.

Ukážu vám, jak jsem na to přišla a pomůžu vám objevit jednu důležitou věc, která ovlivňuje každou situaci s dítětem včetně téhle a 3 zásady, jak tohle tlačítko přestat hledat.

MATEŘSKÁ TRPĚLIVOST

Naučit se zvládat pláč a neklid svého miminka je teď pro vás možná to nejdůležitější, co pro sebe můžete udělat. Jestli jste jako většina maminek, trávíte utěšováním miminka hodně času. Někdy je to opravdu hooodně náročné. A když to takhle trvá nějaký ten týden či měsíc, jste z toho asi už pěkně unavená, zoufalá a možná už ztrácíte trpělivost. Pak si připadáte jako nemožná máma.

Já si tak taky připadala. Ale kdo má tohle vydržet. Chovám a konejším, ale pořád se kroutí, nespokojeně vrní a po chvíli se opět rozpláče. Pak už mě bolí ruce i záda a modlím se, ať už to přestane. Ach jo, už to asi nevydržím.

baby-821625_1920

Když to shrnu, nejčastější rodičovské programy jsou:

  1. Mám strach, co s ním/ní je.
  2. Něco asi dělám špatně. Ostatním rodičům dítě takhle nepláče.
  3. Všichni se na mě koukají. Říkají si, jak jsem neschopná.
  4. Jsem už unavená, nevím si rady. Ale všechno by se přece mělo řešit v klidu.
  5. Asi jsem neměl/a být rodičem, když nezvládám ani malé dítě.

2 STRATEGIE, KTERÉ ZARUČENĚ NEFUNGUJÍ

Zkouším všechno možné. Nosím, zpívám, houpu, kojím a hladím, zavinuju, položím do postýlky a po špičkách odcházím. Po chvíli opět nespokojeně kňourá. Hlavou mi proběhne myšlenka. Co nechat vyřvat? Rychle ji zapudím, na to nemám. Ani nechci nic takového zkoušet. Když jen trochu zakňourá, už běžím a utěšuju do zbláznění. „Hlavně, ať už nebrečí!“

Takhle jsem to měla já. Je vám to povědomé?

Jsou však i chvíle, kdy toho je opravdu moc. Když člověku (mámě) rupnou nervy a ze zoufalství se naštve. Jednoduše zavřít za dítkem dveře od pokoje, je sice krajní řešení, ale už nevíte co. Pak ale přijdou výčitky, a tak kojíte, utěšujete, houpáte pořád dokola…

ccc

Všude jsem hledala, jak utišit své miminko. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, co vím dnes, byla bych mu nesmírně vděčná. Dnes vám o tom povím, abyste už nemuseli hledat a zkoušet, jak své miminko utišit.

Zásada číslo jedna je…

Stisknutím tlačítka “Číst dál…”, souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email zbytek článku výše. Tu a tam se můžete ode mě těšit na inspirace se stejnou nebo příbuznou tématikou – tedy zajímavým obsahem z oblasti zdraví, mateřství a rodičovství.

Článek si dočtete po ověření emailu, který vám bude do schránky ihned odeslán. Pokud už nebudete chtít emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v patičce každého emailu. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.

Zadejte svůj email a objevte 3 ZÁSADY PROTI PLÁČI DÍTĚTE


Formulář byl odeslán, děkujeme.

MUDr. Veronika Študlarová
S láskou se věnuje péči o zdraví dětí. Je žena, matka a lékařka. Vytvořila vzdělávací program pro rodiče. Je autorka knihy 7 rad jak zatočit s bolestí bříška . Pořádá kurzy a živá setkání . Domnívá se, že kvalitní příprava a vzdělání rodičů nejen v péči o dítě, ale i komplexním pohledu na celou rodinu, je základním předpokladem jejího dobrého fungování a zdraví. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře