PROČ KAPIČKY NA BOLENÍ BŘÍŠKA NEPOMÁHAJÍ

kojenecká kolikaVaše miminko trpí na prdíky. Jinak byste tu asi nebyla. Ráda byste mu od toho pomohla. No, aby ne. Vždyť ten strašný pláč se nedá dlouho vydržet. Kdo to nezažil, nepochopí…

Uvažujete nad koupí kapiček? Nevíte, které koupit? Máte obavu, zda dávat tak maličkému miminku chemii? Pak byste měla vědět o tom, jak kapičky na nadýmání působí a jaký je jejich skutečný efekt.

Kdo zažil zoufalý pláč svého miminka při kolice, je ochotný vyzkoušet téměř COKOLI, aby mu pomohl. Obvykle první po čem rodiče sáhnou, jsou kapičky.

Nejrozšířenější jsou u nás na trhu kapičky Espumisan a Infacol s účinnou látkou simetikon.

V příbalovém letáku se dočtete, že patří mezi silikony. Silikony snižují povrchové napětí tekutiny v žaludku a uvnitř trávicí trubice. To usnadňuje odchod plynu a odstraňuje nepříjemné pocity s tím spojené. Jedná se o látky, které by se po perorálním (ústním) podání neměly vstřebávat, působit pouze uvnitř trávící trubice a odcházet v nezměněném stavu stolicí.

Hlavní využití těchto léků spočívá v odstranění příznaků nemocí trávicího ústrojí, jejichž projevem je nadměrná tvorba plynu, nadýmání, plynatost, pocit tlaku a plnosti.kapičky na prdíky

To zní dobře, že? Stojí něco kolem 150 Kč. Jenom 150 Kč  za to, že vaše miminko přestane plakat.

POČKAT! Než odejdete z téhle stránky a vydáte se s novou nadějí do lékárky, měli byste něco vědět.

Možná vás teď zklamu. Pravdou je, že ve většině případů (nemám sice přesná čísla, ale konkrétních příkladů bych mohla jmenovat docela dost) tyto kapičky nefungují. Přesněji řečeno, fungují jen chvíli. Tak trochu jako placebo. A navíc, působí na příznaky nikoliv na příčinu potíží.

Ano, zázračný lék nefunguje.

JAK JE TO MOŽNÉ? COPAK NÁM LŽOU?

Je to trochu jinak. Vysvětlím.

bolení bříškaZa poslední desítky let udělala medicína udělala obrovský pokrok v diagnostice i léčbě mnoha nemocí. Upřímně a s pokorou smekám před uměním medicíny. Jak nás její výsledky ohromovaly,  čím dál tím víc jsme se na ni začali spoléhat. Na její všemocnost. Často jí předáváme plnou zodpovědnost za své zdraví. Je to snadné.

MÁTE NĚKDY POCIT, ŽE JSTE VE VLEKU UDÁLOSTÍ, KTERÉ NEMŮŽETE OVLIVNIT? MÁTE SKLONY OBVIŇOVAT OKOLÍ, KDYŽ SE VÁM NEDAŘÍ?

Pokud ano, zamyslete se nad tím, jak je na tom vaše sebedůvěra, jak pevní jste při rozhodování v důležitých oblastech vašeho života.

Zkuste se zamyslet nad tím, zda právě kapičky jsou první možností volby při léčbě bolení bříška vašeho dítěte. Existuje i jiný způsob, jak mu účinně pomoci od prdíků? Nějaký jednoduchý, spolehlivý a při tom šetrný a přirozený způsob, jak už konečně zatočit s bolestí bříška?

ANO, EXISTUJE!

A TADY HO MÁTE NASERVÍROVANÝ NA ZLATÉM PODNOSU…

Mnohdy stačí opravdu málo a dějí se zázraky. Někdy se stačí podívat na problém z jiného úhlu, očima dítěte nebo se zeptat sama sebe. U každého je to trochu jinak. Co je však platné pro všechny děti, jsou zákonitosti jejich vývoje. Ty neošidíte. Nevhodnou péči a zacházením s miminkem můžete negativně ovlivnit jeho vývoj, jeho zdraví i spokojenost. Ale i naopak. Vhodnou péčí a zacházením můžete tento problém dokonce vyřešit. To vše spolu úzce souvisí.

JAK?

To se dovíte na této stránce.

Přeju vám hodně zdaru a klidných dní.

MUDr. Veronika Študlarová
S láskou se věnuje péči o zdraví dětí. Je žena, matka a lékařka. Vytvořila vzdělávací program pro rodiče. Je autorka knihy 7 rad jak zatočit s bolestí bříška . Pořádá kurzy a živá setkání . Domnívá se, že kvalitní příprava a vzdělání rodičů nejen v péči o dítě, ale i komplexním pohledu na celou rodinu, je základním předpokladem jejího dobrého fungování a zdraví. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře